Drážďany / Dresden, 12.12.2017


Dobrý den,

máme pro Vás informace a pozvání do vánočního cirkusu v Drážďanech. Od 20. prosince 2017 do 7. ledna 2018 se na břehu Labe nedaleko historického centra Drážďan koná již 22. ročník oblíbeného cirkusu. --- POZVÁNKA PRO MÉDIA: Máte-li zájem o tomto tématu napsat článek či reportáž, zprostředkujeme Vám vstup na premiéru či jiný termín. --- POZVÁNKA PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE: Uvažujete-li, že Vánoční cirkus zařadíte do svého katalogu (na tuto či příští sezónu), rádi Vám domluvíme bezplatnou návštěvu představení. Pracovníci cirkusu mluví česky, můžete se na místě hned domluvit na podmínkách a skupinových slevách na vstupenky i na gastronomii.

Další naše novinky můžete sledovat i na našich facebookových stránkách www.facebook.com/drazdany.net.

FOTOGRAFIE v rozlišení pro tisk najdete na https://photos.app.goo.gl/nBDOmbBnedRBHL282.

Fotografie v rozlišení pro tisk najdete na photos.google.com

Vánoční cirkus se těší na Vaši návštěvu!

Z Drážďan zdraví

Susanne Arens


Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


? DRÁŽĎANY: Vánoční cirkus | 20.12.2017–07.01.2018

Vánoční cirkus v Drážďanech

Od 20. prosince 2017 do 7. ledna 2018 stojí na břehu Labe nedaleko historického centra Drážďan již po dvaadvacáté oblíbený drážďanský vánoční cirkus »Dresdner Weihnachtszirkus«. Cirkus patří k Drážďanům stejně jako vánoční trh Striezelmarkt. Již celých 22 let vyrůstá každé Vánoce na prostransví »Volksfestplatz« podél ulice PieschenerAllee nádherné stanové město. Tuto sezónu se plánuje 37 představení.

Tři obrovské stany

Drážďanský vánoční cirkus se rozkládá na ploše 20.000 metrů čtverečních. Na této ploše stojí tři obrovské stany, z nichž dva jsou úplně nové a budou mít letos premiéru. Stany jsou příjemně vytápěné a vzájemně propojené tunely.

První stan má průměr 20 m a nachází se v něm sbírka historických vozidel ředitele cirkusu pana Maria Müller-Milana. Druhý stan ukrývá velký vánoční strom a tzv. Labužnickou manéž (Genussmanege). V této manéži návštěvníci najdou klasické cirkusové pochoutky a nápoje, zpravidla od regionálních saských výrobců. Již dvě hodiny před zahájením představení si můžete ve stanu vychutnat svařené víno, pivo, nealkoholické nápoje nebo sladké a slané lahůdky. 

Zcela nový je stan Grande Chapiteau. Se svým padesátimetrovým průměrem by těžko hledal sobě rovného jak v Německu, tak i v Evropě. Byl vyroben v Itálii a je kompletně vybaven novými pohodlnými sedadly. Podle kategorií jsou tu ergonomické sedačky i čalouněná křesla. Z každého místa je perfektní výhled na manéž. Ředitel cirkusu Mario Müller-Milano je na nové hlediště náležitě pyšný „Myslíme na pohodlí našich hostů a proto jsme investovali do budoucnosti. Jsme přesvědčeni, že hosté naše inovace uvítají a že jim tak zajistíme ještě dokonalejší zážitek z cirkusového představení.“

Brilantní show

Více jak 20 artistů a cvičitelů zvířat, 31 zvířat, 12 rozdílných vystoupení, ale také »Big Band« s 15 hudebníky – to je 22. drážďanský vánoční cirkus a jeho světová show.

Jedna vzrušující scéna střídá druhou. Na programu jsou i výstupy oceněné zlatem a stříbrem na mezinárodním cirkusovém festivalu v Monte Carlu. Všechna artistická vystoupení spojují veselí klauni a čtyřčlenný balet. Oblíbení klauni Steve a Jones umí publikum rozesmát i okouzlit svým italským šarmem. Steve Caveagna, jeden ze dvou klaunů, překvapí svými žonglérskými výkony a tím, že provádí klasické triky v moderní podobě. Romantiku do manéže vnese duo Sky Angels, tedy Kristin Naidenova a Rustem Osmanov, kteří v Monte Carlu získali zlato a nyní přinášejí svůj výkon plný síly a smyslnosti. Bez sítě a jištění dokážou nevídané. Wolfgang Lauenburger přijde se svou štěkající smečkou, která si ze všeho nejraději hraje. Jeho pejsci tvoří perfekní partu, ale i každý sám o sobě umí nadchnout publikum. Dalším vrcholem této sezóny jsou Messoudi Brothers, kteří si připravili dva nezapomenutelné výstupy. Za prvé svým úžasně rychlým žonglováním, ale i prezentací své síly. Do Drážďan zavítá i Erwin Frankello se svými dvěma kalifornskými lachtany a jejich společnou „Itchy & Scratchy Show“. V Německu je známý i z televizního pořadu Super Talent. Po pěti letech přivádí opět do Drážďan i své dvě sloní dámy Sandru a Cittu, které prokáží své pohybové nadání i matematické znalosti v hravé symfonii mezi člověkem a zvířetem. Umělecký skok na trampolíně v kombinaci s komickými výstupy přináší Costin Bellu. A samozřejmě jsou i koně tradiční součástí vánočního cirkusu. Této úlohy se zhostil Marlon Zinnecker a jeho 13 elegantních zvířat. Všechna čísla jsou doprovázena živou kapelou Big Band drážďanského vánočního cirkusu, která je se svými 15 hudebníky v cirkusové branži unikátní.

„Naším cílem je inspirovat publikum tím nejlepším. To je náš závazek a proto je Drážďanský vánoční cirkus synonymum pro špičková umělecká, artistická a oblíbená zvířecí vystoupení“, říká ředitel cirkusu Mario Müller-Milano.

Vstupenky

Už teď je možné si zajistit nejlepší místa v Drážďanech. Vstupenky jsou k dostání online i z Česka na www.dwc.de (print@home tj. stačí si je doma vytisknout), na telefonu +49 351 4413030 (mnoho operátorů mluví i česky) nebo na všech známých předprodejních místech v Drážďanech (například v přízemí OD Karstadt - SZ Ticket Service).

Gastronomie - Labužnická manéž

Labužnická manéž čili »Genussmanege« to je název velkého stanu, kde se servírují prvotřídní menu. Dvě hodiny před představením a rovněž po představení se tu můžete skvěle najíst. Připraveno je tradiční menu s vánoční kachnou (34 euro), vegetariánské menu (31 euro), artistické menu se srnčí šunkou, lososem, jedlými kaštany (předkrm) a telecím řízkem s rozmarýnovými bramborami a hrachovým pyré (36 euro) a menu pro děti (10 euro). Nejlepší je si předem rezervovat místa online na genuss-manege.de

Hlavní informace

KDY: 20.12.2017–07.01.2018 | představení denně 15:00–19:30 | 24.12. jen v 15:00 | 27.12. navíc v 11:00 | 07.01. jen v 11:00 a 15:00 | 04.01. v 15:00 (rodinný den)

KDE: Volksfestplatz na Pieschener Allee / Ostragehege, Drážďany

VSTUPENKY: online na www.dwc.de, na hotline +493514413030 nebo na všech předprodejních místech v Drážďanech (například v přízemí OD Karstadt - SZ Ticket Service) | CENA: dospělí 25,00 až 36,50 euro, děti 21,50 až 33,50 euro

CIRKUS A MENU - Skupinové slevy dle domluvy: Cestovní kanceláře a organizátoři výletů mohou dostat zvláštní slevy a výhody.

INFO: dwc.show (DE) | www.drazdany.info/vanocni-cirkus (CZ) | německá tisková zpráva ke stažení (pdf 7,6 MB) | e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  | telefon +49 351 4413030

Mapa

Fotogalerie

Duo Sky Angels © dwc

Erwin Frankello a jeho slonice Sandra & Citta © dwc

Marlon Zinnecker a jeho koně © dwc

DE: Der 22. Dresdner Weihnachts-Circus gastiert vom 20. Dezember 2017 bis zum 07. Januar 2018 im Zentrum von Dresden an der Elbe. Der Zirkus gehört zu Dresden wie der Striezelmarkt. Bereits zum 22. Mal wird auf dem Volksfestplatz an der Pieschener Allee eine prächtige Zeltstadt errichtet. 37 Vorstellungen sind geplant. Die neue Zeltstadt des Dresdner Weihnachts-Circus – ein Novum in Europa Der Dresdner Weihnachts-Circus benötigt ca. 20.000 m² Platz für alle Aufbauten, Wohnparks, technischen Einrichtungen, Fahrzeuge & Zelte und errichtet eine Zeltstadt mit mehr als 3.500 m² überdachte Entertainment-Fläche in drei exklusiven Zelten, von denen zwei ab der diesjährigen Spielzeit extra neu angeschafft wurden. Zum einen wäre dabei das neue Vorzelt mit 20,0 m Durchmesser für die historische Sammlung von Fahrzeugen unseres Direktors Mario MüllerMilano und natürlich das einzigartige Grand Chapiteau mit 50,00 m Durchmesser, welches nicht nur in Deutschland, sondern auch über die Grenzen Europas hinaus seinesgleichen sucht. Es wird in diesen Tagen in Italien noch fertiggestellt und befindet sich dann anschließend auf dem Wege nach Dresden. Selbstverständlich dazugehörig werden die Gäste mit einer neuen und noch bequemeren Sitzeinrichtung begeistert, welche den entsprechenden Kategorien zugehörig, über ergonomische Schalensitze oder gepolsterte Stühle verfügt, wo man von allen Plätzen einen noch fantastischeren Blick sowie freien und ungetrübten Blick auf das Geschehen in und über der Manege hat. Dazu Direktor Mario Müller-Milano „Wir sind für unsere Gäste vorrausschauend für die kommenden Jahre des Dresdner Weihnachts-Circus angetreten und haben in die Zukunft dessen investiert. Wir sind uns sicher, dass unsere Neuerungen angenommen werden und versprechen unseren Gästen ein noch attraktiveres Erlebnis bei uns.“ Natürlich wird das Erlebniszelt mit allen gastronomischen Einrichtungen sowie auch dem festlich geschmückten Tannenbaum und dem historischen Kaffeewagen wieder zwischen dem Vorzelt und dem Grand Chapiteau integriert und alle Zelte werden über Tunnel miteinander verbunden und gut beheizt, sodass ein trockenes und warmes Erlebnis für unsere Gäste gewährleistet werden kann. | Höhepunkte des neuen Programms - ein Highlight jagt das nächste | Mit mehr als 20 Artisten und Tierlehrern aus 9 verschiedenen Nationen, ca. 31 Tieren von 7 verschiedenen Gattungen und Rassen, 12 verschiedenen Darbietungen sowie einer Big Band mit 15 Musikern, wird der 22. Dresdner Weihnachts-Circus wieder mit einer fulminanten Show beeindrucken. | Im Programm werden vielfach preisgekrönte Auftritte zu sehen sein werden, so unter anderem die Gold & Silber-Darbietungen vom Internationalen Circus Festival in Monte Carlo. Alle einzelnen Acts werden durch Clowns-Reprisen verbunden und von einem vierköpfigen Show Ballett unterstützt sowie natürlich wie immer live von der Big Band des Dresdner Weihnachts-Circus begleitet werden. | Auch in diesem Jahr werden zwei Clowns – Steve & Jones -, das Publikum nicht nur zum Lachen bringen, sondern mit ihrem Talent und italienischem Charme begeistern. Steve Caveagna, einer der beiden Clowns, überrascht des Weiteren mit seinem Können an den Diabolos und vollführt klassische Tricks in modernen Gewand. Romantisch wird es in diesem Jahr bei Kristin Vorobeva und Rustem Osmanov, die zusammen als Duo Sky Angels das Publikum faszinieren werden. In Monte Carlo haben sie Gold gewonnen und nun bringen sie ihre Darbietung voller Sinnlichkeit und Kraft in und über die Manege. Sie zeigen Unglaubliches ohne Netz und Sicherung. Wolfgang Lauenburger kommt mit seiner tierischen Familie zu uns, die fröhlich bellend und spielend, die Manege unsicher machen wird. Die Hunde bilden eine Einheit, aber auch jeder einzelne für sich weiß zu begeistern. Der Mann ist im wahrsten Sinne auf den Hund gekommen. Ein weiteres Highlight in dieser Spielzeit sind die Messoudi Brothers, die gleich mit zwei Darbietungen ein unvergessliches Erlebnis bescheren werden. Zum einen mit Ihrer einzigartigen Tempo Jonglage zu dritt in der Manege sowie mit ihrer kraftvollen Handstand-Performance, welche in dieser Perfektion und Arrangement ihresgleichen sucht. Aber auch ein alter Bekannter beehrt den Dresdner Weihnachts-Circus wieder und kommt silbergekrönt aus Monte Carlo zurück zu uns in die Manege. Erwin Frankello kommt natürlich nicht allein, sondern bringt seine beiden kalifornischen Seelöwen „Itchy & Scratchy“ mit, die vielen Gästen noch sehr bekannt sein dürften aus der Fernsehshow das Supertalent auf RTL von vor 2 Jahren. Aber er bringt noch zwei Publikumslieblinge mit, die mit ihren erstaunlichen Fähigkeiten vor 5 Jahren schon einmal in Dresden begeistern konnten. Die beiden Elefantendamen „Sandra & Citta“ sind mathematisch und akrobatisch bestens bewandert und zeigen ihr außergewöhnliches Können in einer spielerischen Symphonie zwischen Mensch und Tier. Kunstspringen & Comedy bringt Costin Bellu in die Manege in diesem Jahr. Der gebürtige Rumäne ist in der ganzen Welt zu Hause und vereint seine beiden Talente zu einer urkomischen und sympathischen Darbietung auf dem Trampolin, die Jung und Alt von den Sitzen reisen wird. Ebenso gehören natürlich Pferde zum traditionellen Weihnachts-Circus bei uns mit dazu. Dieses Metier wird exzellent von Marlon Zinnecker bedient, der mit seinen 13 eleganten Tieren unter anderem seine Freiheitsdressur sowie auch die Steiger mit einem furiosen Da Capo präsentieren wird. Durchaus halten wir auch noch die ein oder andere Überraschung für unsere Gäste zum diesjährigen Dresdner Weihnachts-Circus bereit. | Genießen und schlemmen Sie bereits schon 2 Stunden vor Show-Beginn in unserem Erlebniszelt bei einem Glühwein, Bier, alkoholfreien Getränken sowie süßen und herzhaften Leckereien. Nehmen Sie Platz in unserem historischen Kaffee-Wagen aus den 30er Jahren und genehmigen Sie sich bei sächsischen Spezialitäten eine kleine Auszeit. Oder wandeln Sie über den weihnachtlichen Marktplatz der Vorzelte und bestaunen Sie die Sammlung historischer Fahrzeuge unseres Direktors oder schenken Sie Ihren Kindern ein Erlebnis beim Kinderschminken und weiterer Animation. Sichern Sie sich jetzt schon die besten Plätze für das Highlight zur Weihnachtszeit in Dresden. Sie erhalten die Tickets online auf unserer Homepage (www.dwc.de) Print at Home, auch von Tschechien aus möglich oder bei den Mitarbeitern unserer Hotline unter 0180/3302330 (0,09 EURO pro Minute aus dem Festnetz, Mobilfunk abweichend) Viele Mitarbeiter sprechen Tschechisch. sowie auch bei allen bekannten Ticketvorverkaufsstellen in Dresden.


ODKAZY

KALENDÁŘ AKCÍ www.drazdany.info/kalendar

ČASTÉ DOTAZY www.drazdany.info/FAQ

NEWSLETTER www.drazdany.info/telegram

PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE www.drazdany.info/cestovky


VYDAVATEL ZPRAVODAJE

Susanne Arens (dříve Gertoberens) • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


NEPOSÍLAT?

V případě, že naše zprávy nechcete dostávat, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naším cílem je zasílat informace pouze lidem, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud nás doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše zprávy stojí.