Vytisknout
Kategorie: Pirna

PV Pirně se uskuteční slavnost připomínající svatbu století v roce 1719 | foto © KTP, Sven Lehmann

CHCETE NAVŠTÍVIT PIRNU ROKU 1719? 👑 V neděli 25. srpna (10–16:00) se v Pirně zopakuje SVATBA STOLETÍ. 💒 Saský princ se tu poprvé setká se svou budoucí manželkou habsburskou princeznou Marií Josefou a společně odplují na gondole přes Pillnitz až do centra Drážďan. 🏰 Na pirnském náměstí se uskuteční slavnost s trhem a barokními hrami pro rodiny s dětmi. Krátce po druhé hodině se u Labe zformuje přehlídka nejrůznějších plavidel na společnou plavbu do Drážďan. 

Program slavnosti

10:00 - Barokní trh s dřevěnými hrami, šermířskými představeními, ohňostrojem, vojáky, pirnským jezdeckým spolkem. Na pódiu a ve verších slavnosti zahájí veršotepec Theo Theodor
10:30 - příjezd drážďanského dvora na tržiště, které pozdraví pirnský primátor Klaus-Peter Hanke
11:00 - příjezd svatebního kočáru na náměstí a hodování u královského stolu se zábavním programem pro návštěvníky: šašek, ohňová show, šermířská vystoupení, dechová hudba, anekdoty ze dvora a mnoho dalšího.
13:00 - návštěvníci vytvoří špalír pro průvod dvořanů na jejich cestě k historickým gondolám na nábřeží Labe
14:15 - formování a odplutí slavnostní přehlídky plavidel ve směru na Drážďany s krátkou zastávkou na zámku Pillnitz  (příjezd k drážďanskému nábřeží Terrassenufer cca 18:00)
V Pirně pokračují slavnosti až do 16:00 hodin.

Podrobnosti o slavnosti

KDY: neděle 25.8.2019 10–16 h

VSTUPNÉ: zdarma 

DOPRAVA: Plánek centra a seznam parkovišť viz https://www.pirna.de/downloads/Stadtplan_Parkpltze.pdf  (šedé ulice jsou pěší zóny a šedé šipky jednosměrné ulice, vánoční trh a sezónní trhy se konají na náměstí Markt) | informace o parkování v Pirně (německy) viz https://www.pirna.de/Verkehr_Parken_in_Pirna.4114d3816/ | web hlavního provozovatele parkovišť s popisem vjezdů a cenami viz http://www.verwaltung-leitner-pirna.de/news.htm

 www.pirna.de/1719  (DE)