Drážďanská muzejní noc: s jednou vstupenkou máte zajištěn vstup do všech zapojených muzeí, z nichž většina pro tuto příležitost připravuje i atraktivní doplňkový program.

Během muzejní noci v sobotu 30. června 2018 otevře v Drážďanech své brány na 50 muzeí. Jednou za rok ukáží sbírky a výstavní síně v čase od 18 hodin večer do 1 hodiny ranní své poklady z neobvyklé perspektivy. Některá muzea nabízí speciální program s performancemi, koncerty či praktickými ukázkami. Vstupenky platí současně jako jízdenky na tramvaje a autobusy linek muzejní noci a všechny linky MHD v oblasti dopravního svazu Horní Labe VVO.

V novém křídle Rezidenčního zámku je vystavena sbírka "Macht und Mode" saských kurfiřtů. Matematicko-fyzikální salon ve Zwingeru ukazuje "Der Planeten wundersamen Lauf" o naší zázračné planetě a různých pohledech na oblohu.

Je-li Vaším cílem stihnout v co nejkratším čase co nejvíc výstav, doporučujeme se vypravit do Zwingeru (Sbírka porcelánu, Staří mistři, Matematicko-fyzikální salón), potom hned do Rezidenčního zámku (Nová Zelená komora, Turecká komora, Obří sál, vyhlídková věž Hausmannsturm, Mincovní kabinet, Zámecká kaple, Renesanční křídlo) či do Albertina (Nový mistři, Sbírka soch a plastik (vše viz www.drazdany.info/skd). Když máte trochu více času, tak se jeďte podívat do historického plynojemu (Panometer), do Muzea Hygieny, do Technických sbírek. Za návštěvu stojí i Dopravní muzeum, Železniční muzeum (hist. žel. depo) či Muzeum tramvají (tramvajové depo) ve čtvrti Trachau.

Hlavní informace

KDY: sobota 30.6.2018 | 18–01 h

KDE: zhruba 50 drážďanských muzeí, galerií apod. (Odkaz na německý program se seznamem zúčastněných muzeí viz níže).

VSTUPNÉ: 13 €/ 9 €, rodinná vstupenka pro dva dospělé a až 4 děti 28 €, děti do 6 let vstup zdarma | Vstupenky platí současně jako jízdenky v dopravní sítí VVO (viz níže). Vstupenky se dají koupit již koncem května 2018 ve všech zúčastněných muzeích, jakož i ve žluto-černých informačních stáncích dopravní společnosti DVB AG (např. na náměstích Wiener Platz, Postplatz nebo Albertsplatz). Držitelé kulturního pasu Euroregionu Labe/Elbe platí snížené vstupné.

DOPRAVA: V ceně vstupenky je i jízdenka na drážďanskou MHD ale i v celé oblasti VVO (Dopravní svaz Oberelbe viz www.vvo-online.de). Kromě historických dopravních prostředků tyto vstupenky neplatí např. na historické úzkokolejky či lanovky. Vstupenka platí ale jako jízdenka od českých hranic (Schöna, Bad Schandau), pokud jedete rychlodráhou S-Bahn S1 a S2 či regionálními vlaky v oblasti VVO.

www.dresden.de/museumsnacht (DE) | www.drazdany.info/muzejni-noc (CZ) | PROGRAM ke stažení (DE) | #MuzejníNocDrážďany

Německá tisková zpráva

Museumsnacht Dresden: 30.6.2018 | Am 30. Juni 2018 öffnen in Dresden rund 50 Museen ihre Pforten zur Museumsnacht. Einmal im Jahr zeigen die Sammlungen und Ausstellungshäuser von 18 Uhr abends bis 1 Uhr nachts ihre Schätze aus ungewöhnlichen Perspektiven. Und machen ein besonderes Programm mit Lesungen, Konzerten, Vorträgen, Aktionen zum Mitmachen oder Zusehen, mit Neuerwerbungen und alten Bekannten, mit Führungen um Mitternacht und davor. Die Karten berechtigen nicht nur zum Eintritt in die teilnehmenden Häuser sondern auch zur Fahrt mit den Museumsnacht-Buslinien und auf allen Linien des ÖPNV im Bereich des Verkehrsverbunds Oberelbe VVO während der Museumsnacht sowie zur An- und Abreise im gesamten Verbundraum des Öffentlichen Nachverkehrs der Gesellschaft VVO.