Vytisknout
Kategorie: Pevnost Königstein

Vánoce na pevnosti Königstein © Festung KönigsteinPokud jste ještě nikdy nebyli na pevnosti Königstein, jsou právě vánoční svátky jedinečnou příležitostí, vypravit se na malebný zimní výlet přímo do pohádky. A pokud jste již Königstein někdy navštívili, víte, že se výlet na tuto pevnost, ležící na cestě do Drážďan, vyplatí kdykoliv znovu zopakovat, jelikož v jejím obrovském areálu je stále co objevovat.

Více jak 400 let stará horská pevnost, která se rozkládá na ploše zhruba 16x větší než pražské Staroměstské náměstí, je nejen jedinečným příkladem evropské pevnostní architektury, ale patří také mezi nejoblíbenější výletní místa v Sasku.

Uprostřed bizarní krajiny Saského Švýcarska a pouze 30 kilometrů jihovýchodně od Drážďan směrem do Čech přestavuje atraktivní cíl pro autobusové zájezdy. Pohodlné dobytí pevnosti usnadňují dva výtahy a parkoviště v blízkosti pevnosti. Na skalní plošině ve výši 247 metrů nad hladinou Labe se nachází více než 50 impozantních vojenských staveb z dob renesance, baroka a 19. století, a rozsáhlé parky, které z „pevnosti“ dělají příjemné místo pobytu. Na ploše o rozloze téměř 13 fotbalových hřišť naleznete např. nejstarší dochovaná kasárna v Německu (1589/90), první posádkový kostel v Sasku (1676) a nejhlubší saskou studnu, hlubokou 152,5 metru. ...

Někdejší běžný život v pevnosti Vám přiblíží výstavy, informační materiály a audioguide (v devíti jazycích, mj. i v češtině). Bohatou nabídku dále doplňují různé akce, kulinářské zážitky a muzejní obchod. Procházka po 2,2 km dlouhé trase podél hradeb pevnosti nabízí fascinující výhled na labské údolí, Česko-Saské Saské Švýcarsko a výběžky východní části Krušných hor.

Pevnost Königstein je z velké části bezbariérově přístupná (výtah, WC pro tělesně postižené, vozíčkáři obdrží v kase zdarma plán prohlídky). Pro návštěvu pevnosti Königstein počítejte alespoň dvě hodiny.

Příjezd vlakem

Na pevnost se můžete vypravit také vlakem, například rychlodráhou S-Bahn S1 ze stanice Bad Schandau do stanice Königstein. Z tohoto nádraží půjdete potom po modré (modrý obdélník) nebo červené (červený puntík) značce zhruba 35-50 minut pěšky stále do kopce.
Při cestování prostředky veřejné hromadné dopravy v Dopravním svazu Horní Polabí (VVO) a v Ústeckém kraji lze využívat síťovou jízdenku Labe-Elbe. Tato jízdenka spojuje Čechy a Sasko.
Další informace o jízdence Regionet Labe-Elbe na adrese: http://doprava.kr-ustecky.cz/tarify2.asp

Příjezd autem

Informace pro návštěvníky

Výstavy

Některé výstavy jsou v létě otevřeny pouze od 10,00 do 18,00 hodin. Dbejte, prosím, pokynů na místě.

{linkr:related;keywords:schweiz;exclude:100,28,104,34,179,39,32,41;limit:5;title:Informace}