Drážďanské městské slavnosti CANALETTO očekávají od 16. do 18. srpna 2019 více jak půl milionu návštěvníků. Při hudebních a divadelních show zde vystoupí kolem tisícovky umělců. Gastronomie regionální i světová, devět pódií v centru a patnáct různých tématických areálů, od vína, přes sport, zábavu pro děti, prezentaci záchranářské techniky a sponzorů slavností až po koncerty všech stylů a žánrů a večerní diskotéky.

Drážďanské městské slavnosti CANALETTO očekávají od 14. do 16. srpna 2020 více jak půl milionu návštěvníků. Při hudebních a divadelních show zde vystoupí kolem tisícovky umělců. Gastronomie regionální i světová, devět pódií v centru a patnáct různých tématických areálů, od vína, přes sport, zábavu pro děti, prezentaci záchranářské techniky a sponzorů slavností až po koncerty všech stylů a žánrů a večerní diskotéky.

Drážďanská muzejní noc: s jednou vstupenkou máte zajištěn vstup do všech zapojených muzeí, z nichž většina pro tuto příležitost připravuje i atraktivní doplňkový program. © Landeshauptstadt Dresden, Matthias Rietschel

Během muzejní noci »Museumsnacht« v sobotu 6. července 2019 otevře v Drážďanech své brány na 50 muzeí. Jednou za rok ukáží sbírky a výstavní síně v čase od 18 hodin večer do 1 hodiny ranní své poklady z neobvyklé perspektivy. Některá muzea nabízejí speciální program s performancemi, koncerty či praktickými ukázkami. Vstupenky platí současně jako jízdenky na všechny linky MHD v Drážďanech i celé v oblasti dopravního svazu Horní Labe VVO.

Dixieland Festival Drážďany © Sven Döring, DML Lizenz / Nutzung: Namensnennung-Kommerziell (DML BY)

Od 19. do 26. května 2019 zvou Drážďany na 49. ročník Mezinárodního dixielandového festivalu. Největší evropský old-time-jazzový festival s "Jazzovou mílí" tzv. Jazzmeile na Prager Straße a spoustou kapel v ulicích starého města Altstadt nabízí přes 30 představení s téměř 350 hudebníky z osmi zemí. Více jak polovina koncertů je zdarma a koná se pod širým nebem. Dixielandový festival se koná již od roku 1971 každoročně v polovině května a trvá vždy celý týden od neděle do neděle.

Po týdnu koncertů známých kapel na různých místech v Drážďanech a i »Riverboat-Shuffle« na palubách historických parníků Saské paroplavební společnost, vyvrcholí celý festival o víkendu 25.–26. května 2019  jazzovou mílí »Jazzmeile« na bulváru Prager Strasse (sobota od 10 h, neděle od 12 h) a nedělním průvodem hudebních souborů (16 až 17:30, Terrassenufer – Theaterplatz – Postplatz – Altmarkt). Následují závěrečná vystoupení na Prager Strasse (17:30 až 19 h).

Dixieland Festival Drážďany © Sven Döring, DML Lizenz / Nutzung: Namensnennung-Kommerziell (DML BY)

Od 17. do 24. května 2020 zvou Drážďany na 50. ročník Mezinárodního dixielandového festivalu. Největší evropský old-time-jazzový festival s "Jazzovou mílí" tzv. Jazzmeile na Prager Straße a spoustou kapel v ulicích starého města Altstadt nabízí přes 30 představení s téměř 350 hudebníky z osmi zemí. Více jak polovina koncertů je zdarma a koná se pod širým nebem. Dixielandový festival se koná již od roku 1971 každoročně v polovině května a trvá vždy celý týden od neděle do neděle.

Po týdnu koncertů známých kapel na různých místech v Drážďanech a i »Riverboat-Shuffle« na palubách historických parníků Saské paroplavební společnost, vyvrcholí celý festival o víkendu 22.–24. května 2020  jazzovou mílí »Jazzmeile« na bulváru Prager Strasse (sobota od 10 h, neděle od 12 h) a nedělním průvodem hudebních souborů (16 až 17:30, Terrassenufer – Theaterplatz – Postplatz – Altmarkt). Následují závěrečná vystoupení na Prager Strasse (17:30 až 19 h).